ŠMPF tarptautinis projektas „Let‘s make books come alive“

Mokykla 2010-2012 metais dalyvavo tarptautiniame Comenius projekte „Let‘s make books come alive„ (Lai knygos atgyja) kartu su partnerinėmis mokyklomis iš Bulgarijos Varnos miesto (sporto mokykla Georgi Benkovski), Ispanijos miesto Cartagena (vidurinė mokykla „Ies Los Molinos“), Turkijos miesto Samsun („Vezirkopru Analogu Lisesi“), Vokietijos Gerhauseno miesto („Karl-Spohn-Realshule“) ir Lenkijos Niedzviedz miesto („Publicizne“ gimnazija).

Mūsų mokykloje projektą koordinavo mokyklos direktorius Arvydas Kukanauza, o jam talkino anglų kalbos mokytojos Indra Malinauskienė ir Vaida Ramanauskaitė. Projekto idėja kilo atsižvelgiant į tai, kad daug vaikų turi tekstų skaitymo, rašymo, kūrybos sunkumų. Šiuo projektu mokytojai aptarė skaitymo motyvacijos problemas, dalinosi gerąja patirtimi, o mokiniai pristatė savo mėgstamas knygas, naudojantis skirtingomis meno formų raiška (kalba, dailė, teatras, muzika, šokis). Siekiant sužadinti norą skaityti, buvo suplanuotos tokios veiklos: lankantis partnerių šalyse mokiniai atrado, sužinojo, atpažino šalių įžymias vietas, tradicijas, kultūrą, kurios yra minimos knygose. Projekto metu mokiniai vystė vaizduotę, gerino skaitymo, rašymo, tekstų kūrybos įgūdžius. Gilino savo užsienio kalbų kompetencijas, susipažino su pasaulio šalių įvairove. Visos komandos ir darbo medžiaga pateikė anglų kalba.
Šiaulių Jovaro pagrindinės mokyklos 4 mokytojų, ir 2 mokinių grupė kovo 21 – 25 dieną lankėsi Turkijos Vezirkopru mokykloje. Šio vizito tikslas buvo susipažinti su Turkijos švietimo sistema, kultūra bei pasidalinti skaitymo ugdymo patirtimi ir problemomis. Taip pat projekto dalyviai mokiniai iš visų partnerinių mokyklų pristatė skaitytą knygą Čarlzo Dikenso „Oliveris Tvistas “ ir jos interpretaciją. Vieni pristatė kurtus filmus pagal šią skaitytą knygą, kiti vaidinimus ar pieštas iliustracijas.
Kitas projekto partnerių susitikimas vyko Lietuvoje birželio 6-10 dienomis.