Svečiuose Rygos Ziemelvalstu gimnazijos mokiniai

Jau ne vienerius metus tarp Šiaulių Jovaro progimnazijos ir Rygos Ziemelvalstu gimnazijos tęsiamas bendradarbiavimo projektas. Antrus metus projekto kryptis – knyga.
Antrą dieną po atostogų, lapkričio 5 dieną, 3a ir 3b klasės mokiniai mūsų mokykloje susitiko su Rygos Ziemelvalstu gimnazijos trečiokais.

Latvių ir lietuvių vaikai kūrė bendrą Spalvų knygą. Norėdami nurodytomis spalvomis piešti, lietuviai turėjo išmokti latviškus spalvų pavadinimus, o latviai – lietuviškus. Spalvų pavadinimų vieni kitus mokė patys trečiokai. Teko vaikams bendrauti ir anglų, ir rusų, ir gestų, galiausiai tiesiog šypsenos kalbomis. Mokytojų nuostabai – susišnekėjo visi, išmoko kita kalba pasakyti spalvas ir sukūrė bendrą Spalvų knygą.
Latvių mokiniai parodė lietuvių autorės L.Žutautės knygos „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“ inscenizaciją latviškai. Mūsų trečiokai vaidinimą stebėjo įtempę ausis, nes bandė išgirsti panašiai skambančių žodžių. Labiausiai nustebino, kad Latvijoje pagrindinė knygos veikėja Kakė Makė vadinama Kika Mika. Matyt, jiems taip suprantamiau.
Svečiai Šiauliuose aplankė Šiaulių P.Višinskio biblioteką, dalyvavo ekslibriso kūrimo pamokoje, fotografijos muziejuje mokėsi gaminti fotogramą. Kelionę rygiečiai pabaigė Šiaulių skaniausių saldainių parduotuvėje „Rūta“. Juk reikia į namus parvežti lauktuvių! Tikimės, kad svečiai iš mūsų miesto išsivežė šiltų, saldžių įspūdžių ir trupinėlį lietuvių kalbos. O Jovaro progimnazijos trečiokai išbandė savo bendravimo, kalbėjimo ir draugiškumo įgūdžius, įgijo naujų draugų ir išmoko latviškų žodžių.
Tikimės draugystę tęsti ir kitais metais.

 

Mokytojos Aušra Bielskienė ir Ramunė Rimšienė