Forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“

2021 metų lapkričio 16 d., Vytauto Didžiojo universiteto Mažojoje salėje  vyko Prancūzų instituto Lietuvoje ir VDU organizuotas forumas „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“. Hibridinis renginys vyko Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir buvo transliuojamas VDU „YouTube“ kanale.

Renginyje dalyvavo Šiaulių Didždvario, Janonio gimnazijų bei Jovaro ir Romuvos progimnazijų moksleiviai.

Nuo 2017 metų organizuojamas mokinių, studentų, švietimo darbuotojų ir verslo atstovų forumas skirtas kartu diskutuoti apie kalbų kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.

Renginyje sveikinimo žodį tarė Ponia Alix Everard Jos Ekselencija Prancūzijos Ambasadorė Lietuvoje, Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo Universiteto Rektorius.

Net 80 procentų įmonių teigia, kad joms reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Forume „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“ švietimo darbuotojai, verslo įmonės ir būsimieji specialistai dalyvavo diskusijoje, ar prancūzų kalba yra ta kompetencija, kuri suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje.

„Globaliame ir greitai besivystančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kalbų mokymuisi“, – teigia VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo „Užsienio kalbos – kelias į Lietuvos konkurencingumo didinimą“ projekto vadovė Gabija Kajėnaitė. Daugiakalbystė šiandienos mobiliame pasaulyje turi ypatingą reikšmę ne tik asmens brandai. Geri kalbiniai įgūdžiai tampa svarbiu konkurencingumo veiksniu – kalbų mokymasis yra vienas esminių reikalavimų siekiant įsidarbinti ir siekti karjeros.

Darbo rinkos ir vadovų paieškos ekspertė Laura Duksaitė-Iškauskienė kėlė klausimą, kaip po 20–30 metų atrodys įmonės, kokius darbuotojus samdys ir kaip dirbsime – tai bus žmonių ar robotų rinka, ar reikės kalbėti? Kaip turime keistis ir prisitaikyti jau dabar, kad sėkmingai dirbtume ir 2050-aisiais?