Karjeros diena 2016

2016 m. vasario 4 d. Jovaro progimnazijoje vyko tradicinė Karjeros diena 5-8 klasių mokiniams. Džiugu, jog šiais metais prie iniciatyvos prisijungė ir pradinių klasių mokytojos.5-6 klasių mokiniai netradicinių, integruotų pamokų metu buvo supažindinti su įvairiomis profesijomis bei mokymo įstaigomis: gido – ekskursijų vadovo profesija (Lina Juškevičienė), žurnalistika (Lina Mačiulskienė), daiktų atsiradimu ir amatais (Vygantas Grušas), gido profesija (Sigutė Vlasova), bankininkyste (Rasa Statkuvienė), drama ir režisūra (Genovaitė Mikoliūnienė), geologija (Aušra Mendelienė), korektoriaus – redaktoriaus specialybe (Inga Balčytienė), archeologija (Rolanda Maziliauskienė), informacinių technologijų specialistų įvairove (Inga Žemaitienė), iliustratoriaus darbu (Viktorija Būdvytytė).
Aštuntų klasių mokiniai progimnazijos aktų salėje susitiko su S. Daukanto, S. Šalkauskio, „Saulėtekio“ gimnazijų atstovais. Svečiai mokinius supažindino su savo atstovaujamomis ugdymo įstaigomis, pasidalino patirtimi ir sėkme, papasakojo apie tolesnio mokymosi galimybes. Išklausę svečių pristatymus aštuntokai išėjo į Didždvario gimnaziją, kur buvo supažindinti su mokymosi galimybėmis joje.
Dauguma septintų klasių mokinių, susiskirstę į 5 srautus, išvyko į skirtingus Profesinio rengimo centro skyrius bei Šiaulių universitetą, kur buvo supažindinti su mokymosi galimybėmis, specialybėmis, profesijomis, mokiniams buvo pristatyta mokymosi įstaigų turima įranga, veikla. Šiaulių universitete mokiniai buvo supažindinti su garso režisieriaus ir renginių vadybininko bei kūno kultūros ir sporto trenerio specialybėmis, lankėsi ŠPRC Buitinių paslaugų skyriuje, Mechanikos skyriuje, Prekybos ir verslo skyriuje.
Kiti septintokai „pasimatavo“ mokytojo profesiją ir mokytojavo pradinėse klasėse: 7c kl. mok. Eglė Babrauskaitė ir Deimantė Daunytė – 1a klasėje (mokytoja Jūratė Trakšelienė), 7d kl. mok. Otilija Melytė ir Emilija Bočkutė – 1c klasėje (mokytoja Valentina Gaubšienė), 7c kl. mok. Viltautė Tamašuitytė ir Agnė Urbonaitė – 2b klasėje (mokytoja Erika Bražienė), 7a kl. mok. Ringaudas Balčytis, Aironas Koliasnikovas ir Simonas Liesinas – 3a klasėje (mokytoja Aušra Bielskienė), 7c kl. mok. Gabija Dvaržeckytė ir Gustė Girdvainytė – 3b klasėje (mokytoja Ramunė Rimšienė), 7c kl. mok. Medeinė Patkauskaitė ir Kasparas Gruslys – 3c klasėje (mokytoja Nijolė Jasaitienė), 7b kl. mok. Klaudija Jenciūtė, Paulina Keliotytė ir Raminta Striunkytė – 4b klasėje (mokytoja Giedrutė Švirikienė), 7c kl. mok. Meda Alminaitė ir Amelita Taujanskaitė – 4c klasėje (mokytoja Ramunė Toleikienė). Smagu, jog toks gausus būrys mokinių panoro pabūti mokytojais.
Dėkojame visiems, kurie padėjo įgyvendinti Karjeros dienos sumanymus: progimnazijos mokytojams, klasių vadovams, svečiams, administracijai bei mokiniams.

Karjeros koordinatorės I. Valančienė ir V. Būdvytytė