Kas turi būti mano krepšelyje, kad būtų sveika ir skanu?

Įvairių šalių patirtis rodo, kad nuolat aiškinant žmonėms mitybos svarbą sveikatai ir mokant juos sveikai maitintis, visuomenės mityba keičiasi, jos sveikata gerėja. Ypač svarbus jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų sveikos mitybos įpročių ugdymas.
Mūsų mokykloje daug dėmesio skiriama mokinių mitybos ypatumams. Mokykloje rengiami įvairūs konkursai, vedamos sveikos mitybos pamokos, apklausos. Šiais metais pradinukai, kartu su didele dalimi Lietuvos mokyklų, pažymėjo pasaulinę „Košės dieną“.
Spalio 22 dieną Jovaro progimnazijos 2b klasės mokinukai į mokyklą pasikvietė profesinės savanorystės projektą „Kam to reikia?!“ – „Kas turi būti mano krepšelyje, kad būtų sveika ir skanu?“. Šiaulių miesto maisto ir veterinarijos specialistė supažindino mokinukus su sveikos mitybos principais, žymėjimais ant pakuočių. Pamokoje mokiniai aktyviai diskutavo, uždavinėjo klausimus.
Įgiję sisteminių sveikos mitybos žinių, mokiniai tikrai keis savo požiūrį į mitybą. Sveikos mitybos pagrindų taip pat pamokys ir savo tėvelius.

Pradinių klasių mokytoja Erika Bražienė