Pi diena

2023 metų kovo 14 dieną Šiaulių Jovaro progimnazijoje 6-tų  klasių mokiniams vyko renginys Tarptautinei matematikos skaičiaus Pi (π) dienai.

Mokiniai, atlikę praktinius darbus, išsiaiškino skaičiaus π reikšmę: matavo įvairių daiktų apskritimo ilgį ir skersmenį, padalijo  apskritimo ilgį iš skersmens ilgio  ir pastebėjo,  kad dalmuo visada apytiksliai lygus skaičiui Pi (π ≈3,14). Šeštokai sužinojo, kodėl ši diena švenčiama kovo 14 d. ir kitų įdomių istorinių faktų susijusių su šiuo skaičiumi. Naujai įgytas žinias įtvirtino spręsdami praktinio turinio uždavinius su Pi ir atsakydami į Quizizz klausimus. 6a klasės mokinys Arnas Urniežius įsiminė net 49 skaitmenis po kablelio.

Ši diena buvo pažymėta suvalgant apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π ir pi reikšmėmis, nes anglų kalba π tarimas sutampa ir su šio žodžio (angl. pie, ‘pyragas’) tarimu.

Renginį organizavo matematikos mokytojos Rasa Statkuvienė, Loreta Daunoraitė ir informacinių technologijų mokytoja Ineta Gavorskienė bei Šiaulių Didždvario gimnazijos  mokinės Jorė Remeikaitė ir Nora Kriaučiūnaitė.