Prancūzų kalbos savaitė Šiauliuose

Prancūzų kalbos savaitė Šiauliuose šiais metais minima sausio 27-30 dienomis. Sausio 27 d. 14 val. Šiaulių „Juventos“, Jovaro, „Romuvos“, Gegužių, Medelyno, „Rasos“ progimnazijų bei J. Janonio, Didždvario, Lieporių bei S. Šalkauskio gimnazijų mokiniai susirinko į Šiaulių J. Janonio gimnazijos biblioteką susirungti „Scrabble“ žaidime. Geriausieji buvo apdovanoti Prancūzų instituto Lietuvoje bei įmonės „Sidabrinis medis“ įsteigtais prizais.
Sausio 28 d. mokiniai išbandė savo jėgas protų kovose „Viskas apie Prancūziją“. Mokiniai patobulino savo istorijos, geografijos ir, žinoma, prancūzų kalbos žinias. Nugalėtojų laukė diplomai ir atminimo medaliai.
Sausio 29 d. visi prancūziukai sugūžėjo į J. Janonio gimnaziją išbandyti savo jėgas orientacinėje foto kelionėje po Šiaulius. Vienintelė sąlyga – tarpusavy kalbėti prancūziškai… Ir vėl laukė apdovanojimai.Prancūzų kalbos savaitės pabaigai visus vėl sukvietė Šiaulių dailės galerija. Šįkart jau penkioliktąjį kartą visus prancūziško kino mylėtojus kviečia Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“.
Prancūzų institutas Lietuvoje ir Prancūzijos Respublikos ambasada bendradarbiauja su gausiu būriu partnerių, tarp kurių yra ir Šiaulių miesto mokyklos. Jų dėka prancūzų kalbos dienų programa yra tokia turtinga.
Ačiū visiems, dalyvavusiems prancūzų kalbos savaitės renginiuose. Mokykimės kalbėti prancūziškai!

 

Prancūzų kalbos mokytojos J. Šimkuvienė, V. Vaičiulienė