Minint Europos kalbų dieną…

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-tąją minėti kalbų dieną – puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti  mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.

Kasmet užsienio kalbų mokytojų iniciatyva šią dieną pažymime ir mūsų Jovaro progimnazijoje. Pamokų metu žinias buvo galima pasitikrinti viktorinoje, skirtoje, Europos kalbų dienai paminėti.

Visų jėgos buvo lygios, nes pagrindinė informacija slėpėsi įvadiniame pranešime, užfiksuotame skaidrėse, tereikėjo tik atidžiai skaityti ar klausytis. Nuotaikingiausios užduotys buvo, kai reikėjo atspėti išgirstos kalbos įrašą. Sunkiausiai sekėsi atsakinėti į tokius klausimus kaip  pvz.: kokios tai valstybės tautinis kostiumas ar kokiai kalbų šeimai priklauso dauguma Europos kalbų. Lengviausiai visoms komandoms sekėsi atpažinti Europos valstybių vėliavas.

Šventė baigėsi – prizai įteikti, nugalėtojai paskelbti, smagiausios akimirkos įamžintos nuotraukose ir mūsų širdyse. Pralaimėjusių nebuvo, nes kiekvienas kažkuo praturtėjo – kas išgirstu nauju žodžiu, kas įdomiu faktu, o kas pasidžiaugė saldainiais, draugo sėkme ar pasidalino šypsena.

Kalbos tam ir reikalingos, kad bendrautume, draugautume, pažintume pasaulį, jo tautas ir kultūras, siektume žinių. Tai buvo maloni geroji patirtis, leidusi mokiniams pasiekti mokymosi sėkmės, pažinti atradimo, bendravimo džiaugsmą.

Užsienio kalbų metodinė grupė.