Džiaugsmingas skaitymas

Vis dažniau spaudoje rašoma bei įvairių tyrimų rezultatai skelbia, jog moksleiviai vis mažiau skaito ar mėgsta skaityti. Visgi skaitymo įgūdžių formavimas turbūt yra vienas svarbiausių veiksnių visapusiškame mokinių švietime. Skaitymas yra įrankis interpretacijai bei žinių taikymui.
Kompiuteriniai žaidimai, internetas, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai yra neatskiriama jaunuolių gyvenimo dalis. Tačiau technologijų pažanga suteikia mums naujas skaitymo galimybes, o tai ir naujas būdas pamilti skaitymą.
2013 metų spalio mėn. Šiaulių Jovaro progimnazija kartu su partneriais iš Latvijos, Estijos, Švedijos pradėjo įgyvendinti projektą „Joyful reading“, finansuojamą Nordplus jaunimo programos. Projektas truko iki 2015 m. projekto pagrindinis tikslas yra naudojant inovatyvius metodus ir informacines technologijas formuoti jaunimo įprotį skaityti knygas. Projekto rezultatas – sukurtas interaktyvus edukacinis žaidimas pagal mokinių pasirinktą knygą. Žaidimą galima žaisti planšetiniu kompiuteriu iPAd ar Facebook platformoje. Žaidimą rasite čia

Šis žaidimas buvo integruotas ir į mokymosi procesą.
Projekto dalyviai (moksleiviai ir mokytojai) dalyvavo įvairiose veiklose. Jie susipažino su plančetiniais kompiuteriais, žaidimų kūrimu (nuo idėjos iki įgyvendinimo), taip pat kas yra interaktyvios knygos. Žaidimą programavo profesionalūs programuotojai (pagal mokytojų ir mokinių sukurtą scenarijų, veikėjus). Vyko projektiniai mokytojų ir mokinių susitikimai, kurių metu buvo ne tik įgyvendinama suplanuota veikla, bet ir susipažįstama su kitų šalių kultūra, stiprinami anglų kalbiniai įgūdžiai. Projektą įgyvendino mokytojos Inga Žemaitienė ir Erika Remeikienė.