PROJEKTAS  „KOMPIUTERIS KIEKVIENAM VAIKUI – 2”

Siekdama dalyvauti kuriant prielaidas sparčiam IKT ir inovatyvių mokymo (si) metodų diegimui pradinėse klasėse, mokyklos komanda 2011 m. sausio mėn. dalyvavo UPC konkurse „Kompiuteris kiekvienam vaikui – 2” ir laimėjo kompiuterių klasę pradiniam ugdymui: mokytojo kompiuteris, 24 mokinio kompiuteriai, bevielio ryšio maršrutizatorius.
Mūsų mokyklos komandos mokytojai – Ramunė Toleikienė, Nora Kungienė, Aušra Bielskienė- įsipareigojo:

  • išbandyti mokiniams skirtus Intel mažuosius kompiuterius ugdymo (si) procese 3b kl. 2011 m. pavasarį ir 4b kl. 2011 – 2012 m. m.;
  • informaciją apie mokyklos dalyvavimą išbandant kompiuterius ugdymo (si) procese
  • skelbti mokyklos interneto svetainėje;
  • mokyklos IKT taikymo patirtį pradiniame ugdyme skleisti UPC internetinėje svetainėje,organizuojamuose konferencijose, forumuose;
  • atsakyti į reguliariai UPC teikiamus klausimynus ir pildyti pateiktas ataskaitas.

Su IIIb klase dirbančios mokytojos (pradinių klasių R. Toleikienė ir anglų N. Kungienė) jau dabar gali taikyti mokymą individualizuojant dirbdamos su Intel mažaisiais kompiuteriais, nes:

  • IV klasės vaikai mokysis iš Naomi Simmons  anglų kalbos vadovėlio „Family and friends 2“, prie kurio yra paruošti kompaktiniai diskai mokiniams (MULTI ROM Interaktctive exercises. Words, grammar, songs and phonics) ir mokytojui (I TOOLS Digital Class resourses). Užduotis gali atlikti kiekvienas vaikas individualiai su savo kompiuteriu.
  • Mokykloje yra SMART Board interaktyvios lentos ir darbo programa SMART NOTEBOOK. Su šia programa galima paruošti įvairių interaktyvių užduočių (arba pasinaudoti jau paruoštomis), kurias mokiniai gali atlikti kiekvienas individualiai savo kompiuteryje (kabinete nebūtinai turi būti interaktyvi lenta).
  •  Pradinių klasių mokytoja A.Bielskienė yra paruošusi daug užduočių, skirtų darbui su SMART NOTEBOOK programa. Paruoštomis užduotimis galės pasinaudoti IIIb klasės mokytoja R.Toleikienė. Mokytoja Ramunė pasiruošusi pati išmokti naudotis SMART NOTEBOOK programa ir kurti interaktyvias užduotis.
  •  IIIb klasės mokiniai turi pradinius kompiuterinio raštingumo įgūdžius (namuose kompiuterius ir  prieigą prie interneto turi visi mokiniai.).
  • IIIb mokiniai yra mokyklos šokių kolektyvo „Šėltinis“ nariai. Pagal mokyklos tradiciją ketvirtokų šokėjų klasė važiuos koncertuoti į Turkiją, kur gyvens turkų šeimose, susipažins su kitų tautybių vaikais. Tai puiki galimybė paskatinti vaikus tęsti bendravimą elektroniniu paštu. Pamokų metu bus galima mokyti rašyti laiškus.

Iki šiol mokykloje dauguma vykdomų projektų buvo sukoncentruota į 5 – 8 klases. Pirmieji mokyklos modernizavimo žingsniai jau žengti: dvi puikiai įrengtos kompiuterių klasės, kompiuterizuota biblioteka, dvi Smart Board lentos, 21 daugialypės terpės projektoriai kabinetuose. Viskas labiau orientuota į pagrindinio ugdymo koncentrą arba į darbą su visa klase.     Šis projektas sudaro galimybę IT taikyti ugdymo procese pradinėse klasėse ir individualiam darbui.

Pradinio ugdymo skyriaus vedėja Vera Bražienė