Akcija „Kiek sveria mokinio kuprinė?“

Rugsėjo 18-29 dienomis Jovaro progimnazija dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotoje akcijoje „Kiek sveria mokinio kuprinė?“. Akcijos tikslas – įvertinti 3-6 klasių mokinių nešiojamų kuprinių svorį, kuprinės tipą ir nešiojimo būdą bei patarti mokiniams, kaip teisingai nešioti kuprinę. Taisyklinga kūno laikysena sudaro optimalias sąlygas krūtinės ląstos, dubens, galūnių kaulų ir vidaus organų vystymuisi ir veiklai, todėl jos formavimu būtina rūpintis nuo pat vaikystės.
Primename, į ką verta atkreipti dėmesį renkantis mokyklinę kuprinę:
• išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai;
• kuprinė turi būti su reguliuojamo ilgio diržais, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus – sutrumpinti. Tada ji tvirtai priglunda prie nugaros ir neleidžia vaikui kūprintis;
• diržų plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm.;
• tuščia kuprinė pradinių klasių moksleiviams turi sverti ne daugiau kaip 700 g., vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.
Akciją Jovaro progimnazijoje vykdė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sigita Dambinskienė ir socialinė pedagogė Giedrė Kaminskaitė. Kiekvienas akcijos dalyvis gavo Šiaulių visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlę – atšvaitą.

Informaciją parengė Sigita Dambinskienė