Europos kalbų diena Didždvario Gimnazijoje – 2022

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-tąją minėti kalbų dieną – puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti  mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.

Kasmet užsienio kalbų (anglų, vokiečių, prancūzų) mokytojų iniciatyva šią dieną pažymime ir mūsų progimnazijoje. Žinias apie Europos kalbas buvo galima pasitikrinti aktų salėje vykusioje 6-8 klasių mokinių viktorinoje. Dėl prizų ir garbingų vietų rungėsi net 12 komandų. Visų jėgos buvo lygios, nes pagrindinė informacija slėpėsi įvadiniame pranešime, užfiksuotame skaidrėse, tereikėjo tik atidžiai skaityti ar klausytis. Šventė baigėsi – prizai įteikti, nugalėtojai paskelbti, smagiausios akimirkos įamžintos nuotraukose ir mūsų širdyse. Tačiau pralaimėjusių nebuvo, nes kiekvienas kažkuo praturtėjo – kas išgirstu nauju žodžiu, kas įdomiu faktu, o kas pasidžiaugė draugo sėkme ar pasidalino šypsena.

Kalbos tam ir reikalingos, kad bendrautume, draugautume, pažintume pasaulį, jo tautas  ir kultūras, siektume žinių. Tai buvo maloni geroji patirtis, leidusi mokiniams pasiekti mokymosi sėkmės, pažinti atradimo, bendravimo džiaugsmą.

Jūratė Šimkuvienė prancūzų kalbos mokytoja-metodininkė