Frankofonijos savaitės renginiai

Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė Frankofonijos diena. 1999 m. tapusi Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (TFO) oficialia nare stebėtoja Lietuva, atstovaujama Užsienio reikalų ministerijos, kasmet šią dieną mini organizuodama vis kitą frankofonišką šalį pristatančią parodą, konferenciją ar koncertą.Prancūzų institutas Lietuvoje ir Prancūzijos Respublikos ambasada bendradarbiauja su gausiu būriu partnerių, tarp kurių yra ir Šiaulių miesto mokyklos. Jų dėka Frankofonijai pažymėti skirtų dienų programa tokia turtinga.
Pirmą kartą Šiauliuose nuo vasario 25 d. iki kovo 2 d. buvo minima frankofonijos savaitė.
Vasario 25 d. visus miesto bei regiono moksleivius, besimokančius prancūzų kalbą, į Šiaulių universiteto biblioteką sukvietė „Prancūzų kalbos diktanto konkursas“, kurį organizavo VU profesorius Vytautas Bikulčius.
Vasario 26 d. 12 val. mokiniai išbandė savo jėgas viktorinoje „Ar pažįsti Prancūziją?“, o 16 val. Šiaulių „Juventos“, Jovaro, Medelyno, „Rasos“ progimnazijų bei J. Janonio, Didždvario, Lieporių ir S. Šalkauskio gimnazijų moksleiviai susirinko į Šiaulių J. Janonio gimnazijos biblioteką išbandyti savo jėgas „Scrabble“ žaidime. Nugalėtojais tapo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos šeštokėliai ir Šiaulių Didždvario gimnazijos moksleiviai, kurie buvo apdovanoti Prancūzų instituto Lietuvoje įsteigtais prizais.
Vasario 27 d. moksleiviai išbandė savo jėgas orientaciniame po Šiaulių miestą žaidime. Atradome Šiauliuose tikrai daug prancūziškų stotelių. Nugalėtojų laukė diplomai ir atminimo medaliai.
Vasario 28 d. Šiaulių dailės galerijoje atidaryta Dalibor Tanko darbų paroda. Ceremonijoje dalyvavo Prancūzų Instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani ir pasveikino visus susirinkusius su Frankofonijos mėnesio renginių atidarymu: „Frankofonija – tai solidarumo erdvė, grįsta humanizmo ir demokratijos principais. Ja siekiama skatinti kultūrinę įvairovę, perduoti žinią, puoselėjančią švietimą, o tuo pačiu ir taiką, demokratiją bei žmogaus teises“.
Kovo 1 d. į Jovaro progimnaziją sugūžėjo Šiaulių Medelyno, „Juventos“, Gegužių, „Rasos“, Jovaro progimnazijų ir Šiaulių S. Daukanto, Šiaulių universiteto, J. Janonio, Didždvario, Lieporių gimnazijų bei S. Sondeckio menų ir iš Šeduvos gimnazijos mokiniai. Jau devintąjį kartą visus juos sukvietė frankofoniška „Kelionė laike“. Visi moksleiviai buvo apdovanoti įmonės „Charlot.lt“ prizais. Šventę vainikavo tradicinis Frankofonijos tortas.
Frankofonijos savaitės pabaigai vėl visus sukvietė Šiaulių dailės galerija stebėti J.P. Melville‘io kino filmo „Jūros tylėjimas (1947).
Visą savaitę kavinėje „Avenue Brasserie“ buvo galima paskanauti prancūziškų patiekalų.
Mokykimės kalbėti prancūziškai!

Prancūzų kalbos mokytoja Jūratė Šimkuvienė