Pradinių klasių mokinių konferencija „Ar žinai?“.

Š.m. lapkričio 25 d. Šiaulių Jovaro progimnazijoje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Ar žinai?“. Konferencijos tikslas – aktyvinti mokinių pilietinę savimonę, ugdant vertybines nuostatas: racionalų ir atsakingą požiūrį į ūkio, gamtinių išteklių tvarkymą, tautinės kultūros puoselėjimą, gebėjimą dalyvauti visuomeniniame gyvenime.Į mokyklą susirinko gausus būrys svečių iš Joniškio, Pakruojo, Akmenės rajono Ventos gimnazijos, Šiaulių rajono Naisių mokyklos, Gruzdžių gimnazijos ir daugelio Šiaulių miesto mokyklų. Dalyvavo net 150 pranešėjų.
Svečius pasveikino mokyklos direktorius A.Kukanauza ir Nežiniukas su Žiniuku. Plenarinio posėdžio viešnia Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos „Vaikų literatūros“ skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė su savo palyda – Raudonkepuraite ir vilku, konferencijos dalyviams pasakojo, kad knygose mes randame atsakymus į klausimus, knygos suteikia peno apmąstymams, moko mus būti žmogumi, siūlo geriausią intelektinį poilsį ir polėkį.
Konferencijos metu buvo pristatyta 60 žodinių ir 3 stendiniai pranešimai. Pristatytos meninės kompozicijos. Mokiniai pasidalino savo žiniomis apie sveiką gyvenseną, gamtosaugą, savo krašto žymius žmones, tradicijas, dainavo lietuvių liaudies dainas, deklamavo eilėraščius.
Išklausę grupėse pranešimus, mokiniai apibendrino konferencijos darbą… „ pasaulis pilnas didelių ir mažų stebuklų, kuriuos pamatyti, atrasti turi pats…“.
Mokyklos svečiai ir konferencijos organizatoriai liko patenkinti renginiu, naujomis pažintimis, pasidalinta ir įgyta patirtimi. Iki susitikimų kitąmet.

Šiaulių Jovaro progimnazijos pradinių klasių mokytoja Erika Bražienė