Prancūziški ženklai Varšuvoje

Varšuva – kaimyninės Lenkijos sostinė, kurioje lankėsi labai daug lietuvių keliautojų. Neretai šis miestas yra tarsi tarpinė stotelė. Tačiau tiek Varšuva, tiek Lenkija turi labai daug ką pasiūlyti turistams: gražūs senamiesčiai, daug įvairių lankytinų objektų bei pramogų. Mums iki jos atvykti gana netoli ir visai nesudėtinga, tad skirti kelias dienas pažinti miestui, bei visos šalies istorijai – tikrai verta!

Spalio 28-29 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijos bei Jovaro progimnazijos mokiniai kartu su prancūzų kalbos mokytoja ieškojo prancūziškų ženklų Lenkijos sostinėje. Aplankė nuostabaus grožio Lazienki parką, kuriame galime sutikti antikinio stiliaus teatrą, oranžerijas praktiškai ant vandens. Mokiniai turėjo galimybę pasigrožėti Varšuvos senamiesčiu, kuris, nors ir buvo stipriai apgriautas Antrojo Pasaulinio karo metais, tačiau vėl atstatytas ir ne veltui įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Viename moderniausių mokslo populiarinimo muziejų – Koperniko mokslo centre – moksleiviai susipažino su daugiau nei 450 interaktyvių eksponatų, eksperimentavo ir atrado mokslinio pažinimo džiaugsmą. Karališkasis takas nuvedė į nuostabius Vilanovo rūmus. Jais galėjome pasigrožėti ekskursijos metu iš vidaus, bei pasivaikščioti po prancūziškuosius sodus, kurie tarsi nusikėlę iš Paryžiaus Versalio rūmų parko.

Kultūros ir mokslo rūmai – aukščiausias pastatas ne tik Varšuvoje, bet ir visoje Lenkijoje. Moksleiviai turėjo galimybę pažvelgti į miestą iš 30 aukšto.

Gyvenkime be jokių pasiteisinimų…ir keliaukime be gailesčio….

Prancūzų kalbos mokytoja J.Šimkuvienė