Prancūzų kalba – svarbi kompetencija sėkmingai karjerai

Net 80 procentų įmonių teigia, kad joms reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Prancūzų institutas Lietuvoje bei Kauno LSMU gimnazija sukvietė švietimo darbuotojus, verslo įmones, būsimus specialistus diskusijai, ar prancūzų kalba yra ta kompetencija, kuri suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje? 2024 metų balandžio 23 dieną įvykęs forumas „Prancūzų kalba: raktas į jaunų žmonių profesinę sėkmę“ atsakė į šį klausimą.

Forumo metu tribūna buvo suteikta įmonių atstovams, kurie tiesiogiai pristatė savo veiklą potencialiems kandidatams, taip pat aiškino pedagogams ir padėjo jiems geriau suvokti ekonomikos pasaulio poreikius. Tuo pačiu skleisti žinią mokiniams, kad dar besimokant mokykloje reikia peržvelgti savo kalbų kompetencijas ir pradėti galvoti apie savo pranašumus darbo rinkoje.

Forume „Prancūzų kalba: raktas į jaunų žmonių profesinę sėkmę“ dalyvavusios Jovaro progimnazijos mokinės Smiltė Karaveckaitė ir Augustė Stonytė turėjo galimybę ne tik pabendrauti su įmonių atstovais, susipažinti su jų veikla, bet ir išmokti rašyti savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką.

 

Prancūzų kalbos mokytoja J.Šimkuvienė