Savaitė be patyčių

Jau 9 metus Šiaulių Jovaro progimnazija prisijungia prie „Vaikų linijos“ inicijuotos akcijos „Savaitė be patyčių 2018“.
Vyko „Geriausios knygos apie draugystę“ rinkimai. Buvo nuspręsta laimėtojus išskirti į dvi kategorijas – 1 – 4 klasių ir 5 – 8 klasių. Tarp 1 – 4 klasių mokinių laimėjo „draugiškiausias“ rašytojas Kęstutis Kasparavičius. 5 – 8 klasių kategorijoje „draugiškiausia“ knyga išrinkta „Kintas“, jos autorė – Vytautė Žilinskaitė.
Draugystės tema buvo integruota į kai kurias muzikos ir dorinio ugdymo pamokas. Be to visą savaitę klasių vadovai/ kuratoriai integravo temas apie draugystę klasių valandėlių metu. Technologijų pamokose mokytojas Vygantas Grušas kartu su mokiniais kūrė stendą „Jovaro progimnazija“, prie šio stendo mokiniai ir mokytojai fotografavosi kūrybinių dirbtuvėlių metu.
2018-03-20 prisijungėme prie Šiaulių PPT ir Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos „Spalvotos kojinės“. Šeštokai smagiai pozavo su spalvotomis kojinėmis ir aptarėme draugystę su Dauno sindromą turinčiais žmonėmis.
Taip pat buvo atnaujinta mokytojų ketvirtadienio rytinės arbatos gėrimo tradicija „Arbata su kolega“, savaitei „Be patyčių“ paminėti.
2018-03-22 nuo 10:35 iki 12 val. (pertraukų ir 4 pamokos metu) vyko kūrybinės stotelės „Mėgaukis draugystės džiaugsmu“ („Palinkėk draugui“, „Nusipinkim draugystės apyrankę“, „Draugiška nuotrauka“, „Kokiu ritmu plaka draugiškos širdys“). Mokiniai ir jų mokytojai kartu su mokyklos psichologe rašė/ piešė palinkėjimus draugams, logopedė padėjo pinti ir dovanoti draugystės apyrankes, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė matavo kraujospūdį ir pulsą, o socialinė pedagogė fotografavo visus norinčius, prie Jovaro progimnazijos „Be patyčių“ stendo. Nuotraukos džiugina per mokyklos fojė informacinį televizorių.

AČIŪ VISIEMS AKTYVIAI IR DRAUGIŠKAI DALYVAVUSIEMS!!!

Socialinė pedagogė Giedrė Kaminskaitė