Svečiai iš Prancūzijos

Vasario 26 – kovo 1 dienomis Šiauliuose pirmą kartą svečiavosi Daphné Corbinaud ir Olivier Drault, du akademijos vadovai iš Puatije (Poitiers) miesto Prancūzijoje. Jų tikslas – susipažinti su Lietuvos mokyklų sistema.

Sekmadienį svečiai iš Prancūzijos aplankė Kryžių kalną, pasivaikščiojo po Šiaulių miestą : gėrėjosi miesto architektūra, vaikštinėjo po centrinį parką.

Pirmadienį prasidėjo įtempta savaitė. Iš ryto jie aplankė Šiaulių Didždvario gimnaziją. Stebėjo pamokas, smagiai bendravo su mokiniais. Susitikimo su gimnazijos direktoriumi V. Balsevičiumi metu svečiai domėjosi gimnazijos darbo pobūdžiu, mokinių ir mokytojų santykiu. Aplankė „Radijo klubą“, susipažino su gimnazijoje dirbančiais Europos korpuso savanoriais. Po pietų buvo suplanuotas vizitas į J. Janonio gimnaziją.

Vakarop – saldus šokolado kelias prancūziškai Šiaulių „Rūtos“ šokolado muziejuje.

Antradienis buvo taip pat intensyvus. Ryte svečiai stebėjo pamokas Gegužių progimnazijoje, susitiko su progimnazijos direktore. Vizitas į „Jovaro“ progimnaziją svečius sužavėjo savo energija. Šeštokai šokėjai svečius apipylė juos dominančiais klausimais apie mokinius Prancūzijoje. Susitikimą vainikavo bendra nuotaikinga nuotrauka.

Vakare aplankėme nuostabią parodą Frenkelio viloje „Litvakai Paryžiuje“.

Trečiadienį svečiai buvo pakviesti į „Juventos“ progimnaziją. Sužavėti mokinių energija, svečiai skubėjo į V. Kudirkos progimnaziją, kurioje jų laukė dar viena prancūzų kalbą besimokančių šeštokų grupė. Svečiai jungėsi į darbą kartu su mokiniais, džiaugėsi jų geranoriškumu, emocija ir, žinoma, gyrė jų žinias.

Po pietų susipažinome su Šiaulius, Didždvarį ir Lietuvą garsinančiu vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvo „Šėltinis“ šokėjais. Didždvario gimnazijos III klasės gimnazistų šokių pamoką stebėję svečiai negailėjo gražių žodžių tiek vadovui R. Laugaliui, tiek jauniesiems šokėjams.

Ketvirtadienį paskyrėme vizitui į Šiaulių karinių oro pajėgų aviacijos bazę. Vizitą padėjo suorganizuoti Prancūzijos ambasada bei Prancūzų institutas Vilniuje.

Penktadienį, paskutinę viešnagės dieną, vainikavo prancūziškas filmas Šiaulių dailės galerijoje.

Prancūzų kalbos mokytoja J.Šimkuvienė