Technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!

2018 m. rugsėjo 20 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko europarlamentaro Antano Guogos ketvirtus metus inicijuojamas didžiausias Baltijos šalyse nemokamas moderniųjų technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!, kuriame dalyvavo ir mūsų progimnazijos aštuntokai bei informacinių technologijų mokytojas Valerijonas Dumskis. Renginio metu itin daug dėmesio buvo skiriama jaunosios kartos įtraukimui į moderniųjų technologijų ir verslo pasaulį.Konferencijose dalyvavusiems moksleiviams pranešimus skaitė renginio sumanytojas Antanas Guoga, aktorius Mantas Stonkus, interneto sensacija Indrė Stonkuvienė, dainininkas Jurgis Didžiulis, fotografas ir influenceris Naglis Bierancas, laidų vedėjas Justinas Jankevičius, „Blockchain Centre Vilnius“ vadovė Eglė Nemeikštytė, „Lietuvos Banko“ darbuotoja Jekaterina Govina, „Unboxed“ plėtros vadovas Donatas Smailys, „Lietuvos bankų asociacijos“ atstovas Vilius Tamkvaitis, programavimo specialistas Lukas Kairys ir kiti.
Jaunajai kartai buvo skirta itin daug dėmesio – moksleiviai galėjo susipažinti su didžiųjų Lietuvos universitetų studijų programomis, išbandyti jėgas robotų kovose, pasižiūrėti, kaip veikia 3D spausdintuvai, sudalyvauti dronų čempionate. Pabodus pramogoms, moksleiviai įkvėpimo ir žinių galėjo semtis iš pažįstamų veidų, kalbančių aktualiomis temomis, aptarinėjančių socialinius tinklus, blockchain technologijas, kriptovaliutas ir savo ateities kūrimą.
#SWITCH! tapo tikra švente moksleiviams dėl užsiėmimų bei diskusijų gausos, tarp kurių sau artimą, įdomų ir aktualų variantą galėjo rasti kiekvienas.

Viktorija Būdvytytė