Tigriuko ir Meškiuko pasakojimas apie Lietuvą

Lietuva iškilmingai švenčia iškilią šventę – Vasario 16 –osios šventę. 100 metų. Vasario 14 d. mūsų mokyklos antrokai netikėtai gavo laišką iš tolimųjų draugų Tigriuko ir Meškiuko. Jame buvo prašoma papasakoti apie Lietuvą.Šventiškai pasipuošę mūsų mokyklos antrokai rinkosi į salę. Ten jų laukė pirmokai kuriems parūpo pasiklausyti apie mūsų Lietuvą.
Daug gražių jausmų išlieta deklamuojant poetų eiles, ir rašant laišką „Kas yra Lietuva?”, „Kas yra Tėvynė?“. Šokant liaudiškus ratelius pristatytas lietuvių liaudies rūbas. Dainuojant dainas apie Lietuvą pasidžiaugta turtinga lietuvių kalba. Aiškinantis „Kodėl lietuviui tokia svarbi ruginė duona?” prisimintas ilgas duonelės kelias iki mūsų stalo. Klausantis Justino Marcinkevičiaus eilių, tapusių daina ir šokiu „Vienas žodis – Lietuva“ visi prisiminėme ir artėjančią didžiąją šventę.
Renginio pabaigoje vaikų surašytas, ilgas laiškas apie Lietuvą su trispalviais oro balionais, iškilmingai išsiųstas į tolimus kraštus, tolimiesiems draugams, kad neštų svarbią žinią apie Lietuvą. Ta proga visi pirmokai gavo trispalves širdeles. Visi kaip vienas skandavome Jurgio Zauerveino eiles „Lietuviais esame mes gimę..“
Taip antrokai priminė savo mažiesiems draugams, kad tuoj bus vasario 16-oji. Šventė, kuri simbolizuoja tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei.

Antrokų mokytojos, Ramunė, Aušra, Giedrė .