20171110_092847

Žibintų, šviesos diena mūsų mokykloje

Lapkritis – tamsus ir niūrus mėnuo. Ne veltui šį mėnesį švenčiama šviesos arba kitaip vadinama žibintų diena. Šios dienos ištakos – siejamos su šv. Martyno, gyvenusio Italijoje IV amžiuje, legenda. Ši legenda byloja, kad Šv. Martynas šaltą ir niūrų rudens vakarą savo apsiaustu pasidalino su kitu pavargusiu ir sušalusiu žmogumi. Patarlėje sakoma: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“. Taigi ši šventė – gėrio, vilties, žmogaus vidinės ugnies.Jau nuo spalio mėnesio penktokai per technologijų pamokas gamino žibintus, juos dekoravo, puošė, tvirtino virvelę nešimui. Žibintų tema mūsų biblioteką papuošė nuostabūs mokinių piešiniai.
Lapkričio 13d. į žibintų šventę susirinko penktokai ir šeštokai. Šventės pradžioje mokiniai išgirdo apie burtus iš degančios liepsnos, vėliau pasiskirstę į grupeles atliko užduotis. Perskaitę teisingus atsakymus daug sužinojo apie šv. Martyną, jo legendą, kur ši šventė pradėta švęsti, ką gero žmonėms padarė šv. Martynas, kokius patiekalus valgydavo šią dieną, kokie burtai būdavo, kaip šią dieną žmonės nuspėdavo orus ir ką simbolizuoja šviesa. Po atsakymų, visos grupelės buvo apdovanotos prizais. Pabaigoje sekė žaidimas – šviesos dalijimas. Po daug įdomių veiklų, vaikus vaišinome arbata.
Paskutinis šios šventės akcentas – degančio žibinto stebėjimas lauke, gaila, kad truputį sutrukdė lietus.
Šią šventę organizuoti padėjo mokinių seimo atstovės – skaičiavo balus, dalijo užduotis, fotografavo.  Po šventės, žibintai iškeliavo į mokinių namus. Tikimės, jog šis vaikų darytas darbelis papuoš Kalėdinę eglutę.

Šventės organizatoriai